« Siirry edelliselle sivulle
0
0

Hei
Kysymykseni liittyy Payronien tautiin ja sen myötä täydelliseen seksittömyyteen. Olemme olleet mieheni kanssa yhdessä noin kaksi vuotta, mutta olemme tunteneet sitä ennen pitkään ja olemme myös toistemme nuoruudenrakkaudet. Löysimme toisemme uudestaan ja uusi alku olikin hienoa aikaa. Nopeasti miehen seksihalut alkoivat kuitenkin vähetä. Juttelimme asiasta ja hän sanoi pilanneensa itsensä sillä, että käytti paljon maksullista seksiä nuorempana, ja ettei hän liitä seksiä rakkauteen mitenkään. Lisäksi hänelle alkoi tulla kipuja penikseen ja penis alkoi vääntyä vinoon. Mies kävi lääkärillä ja diagnoosi oli Payronien tauti. Hänelle määrättiin e-vitamiinia ja erektiolääkettä. Yhden kerran olemme yrittäneet erektiolääkkeen avulla, mutta mies oli liian jännittynyt, eikä seksistä tullut mitään. Lisäksi mies sanoo, että sai päänsäryn erektiolääkkeestä eikä sittemmin ole halunnut sitä ottaa. En tiedä enää, mitä tässä pitäisi tehdä. Täysi seksittömyys tuntuu pahalta ja tekee ainakin omasta elämästäni vajavaista. Olemme vähän alle 50-kymppisiä. Masturbointikaan ei minua pidemmän päälle kiinnosta. Jotenkin tässä omakin seksuaalisuus on alkanut hiipua. Onkohan tässä enää mitään tehtävissä vai täytyykö vain olla ilman?

RATKAISTU
Merkitty roskapostiksi
Julkaissut Siru
Kysyi 26.3.2018 12:57
63 näytöt
Public question
0
Yksityinen vastaus

Miehesi tulee nyt ehdottomasti hakeutua asiaa tuntevan urologin vastaanotolle. E-vitamiini ei ole oikea ratkaisu ongelmaan. Tähän vaivaan on olemassa hyvä lääkehoito. Urologi kartoitttaa myös muut asiaan vaikuttavat asiat. Olkaa nyt luottavaisia, apua miehesi saa ja se edelleen mahdollistaa teitä kumpaakin tyydyttävän seksielämän!

Merkitty roskapostiksi
Julkaissut Jouni Pölönen
Vastasi 28.3.2018 21:44